Закликали до стриманості та діалогу. ОБСЄ і ПАРЄ відреагували на події в Білорусі

ОБСЄ і ПАРЄ вимагають мирного діалогу влади Білорусі з протестувальниками

В Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) й у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відреагували на останні події в Білорусі, пов’язані з оприлюдненням результатів президентських виборів 9 серпня і подальшим розгоном демонстрантів.

Об этом сообщает Устав Груп

Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) при ОБСЄ закликало до діалогу і висунуло вимогу до влади країни чесно і докладно повідомити про результати виборів на всіх дільницях, а також утриматися від насильства.

"Є свідчення про надмірне застосування поліцією сили в усій Білорусі проти переважно мирних протестів... Свобода мирних зібрань, як і свобода висловлення думок – це основоположні права людини, важливі для розвитку демократичних суспільств. БДІПЛ закликає негайно та дієво розслідувати всі вияви жорстокості з боку поліції, а також звільнити всіх затриманих за участь у протестах", – ідеться в заяві.

В організації повідомили, що залишаються на боці громадянського суспільства й усіх, хто захищає права людини.

"БДІПЛ готове допомогти владі у проведенні невідкладних реформ, необхідних для приведення законів та практики країни у відповідність до міжнародних демократичних стандартів і зобов’язань у сфері прав людини", – заявили у БДІПЛ.

На ситуацію в Білорусі відгукнулося й нинішнє головування ОБСЄ в Албанії.

"Із занепокоєнням стежимо за подіями в Білорусі після недільних президентських виборів. Закликаємо до максимальної стриманості та відповідальності в такий критичний час і підкреслюємо важливість дотримання прав людини та основних свобод", – ідеться в заяві у Twitter.


Following with concern developments in #Belarus * after Sunday’s presidential elections.

We call for utmost restraint and responsibility at such a critical time and emphasize the importance to respect human rights and fundamental freedoms. # Albania2020 * pic.twitter.com/YTvH1aN8mb

— Albanian OSCE Chairmanship 2020 (@AlMissionVienna) August 10, 2020

У ПАРЄ на події в Білорусі відреагував її президент Рік Дамс. Президент ПАРЄ закликав владу Білорусі до максимальної стриманості та неухильного дотримання основних прав і свобод людини.

"Я уважно стежив за президентськими виборами в Білорусі, а також за подіями, які сталися вчора ввечері після закриття голосування. Глибоко шкодую, що ці вибори були далеко не вільними і справедливими", – додав він.

Дамс особливо привітав відвагу білоруських жінок, які брали активну участь у виборах президента країни.

"Вітаю мужність і рішучість жінок Білорусі, які активно брали участь у політичному процесі як лідери, активісти й активні виборці, незважаючи на сексистські зауваження, які лунали протягом усієї кампанії", – зазначив Дамс

Дамс пообіцяв, що ПАРЄ уважно стежитиме за ситуацією в Білорусі.

У Білорусі 9 серпня минув основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.

Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі почалися протести, наймасовіші – у Мінську. Між силовиками і протестувальниками виникли сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.

У центр Мінська 10 серпня стягнули міліцейські автобуси й автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро "для гарантування безпеки пасажирів" перед акцією протесту не згодних із результатом виборів.

Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства й опору співробітникам міліції.

Увечері 10 серпня в мікрорайоні Каскад на вулиці Кальварійській силовики стріляли по демонстрантах гумовими кулями. Унаслідок стрілянини було поранено журналістів.

ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.

"ГОРДОН" стежить за розвитком подій у Білорусі в режимі онлайн.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/zaklikali-do-strimanosti-i-dialogu-obsje-i-parje-vidreaguvali-na-podiji-v-bilorusi-1513162.html”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

Copyright © 2008-2020. ЗеЗе канал Луцк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top